صندوق قرض الحسنه

فرم ثبت نام

شروع ثبت نام:1تیرماه1402 تا اواسط مرداد ماه

قوانین و تعاریف صندوق قرض الحسنه ثابت

صندوق قرض الحسنه ثابت صندوقی است که چند نفر با هم جمع شده و ماهانه مبلغی رو در صندوق واریز میکنند و در موقع لزوم میتوانند از مجموع این واریزها وامی دریافت کنند. مبلغ این وام و اقساط این وام ها بستگی به قوانین داخلی و هییت مدیره صندوق دارد. ولی به صورت پیش‌فرض عواملی مثل معدل حساب شخص ، مدت زمان خواب پول ، اینکه شخص چند برابر معدل حساب خود وام بخواهد (یک برابر یا دو برابر یا سه یا چهار برابر)، خوش حسابی شخص در اختصاص وام های پرداختی دخیل هستند.

مبلغ ماهانه ثابت

مبلغ ماهانه ثابت مبلغی است که مدیر صندوق در ابتدای ساخت صندوق تعیین میکند و اعضا موظف خواهند شد تا در موعد مقرر در هر ماه این مبلغ را به حساب خود واریز کنند به عبارتی افزایش موجودی داشته باشند . این مبلغ میتواند با توجه به توان مالی اعضا کم یا زیاد باشد.
بدیهی است که هر چقدر افزایش موجودی بیشتر باشد توان و بنیه مالی صندوق و بالطبع مبلغ وام های پرداختی بیشتر خواهد شد.
در ضمن سهام داران میتوانند علاوه بر واریز ثابت که از قبل تعیین شده ، مبالغ بیشتری را حساب خود واریز کنند که طبیعتاً این افزایش موجودی به افزایش معدل حساب شخص و در نهایت موجب افزایش مبلغ وام دریافتی برای شخص خواهد شد.

موجودی حساب

جمع تمامی مبالغ ثابت واریزی شما به غیر از اقساط وام

نحوه واریزی

واریزی ها به حساب مدیر صندوق انجام میشود. واریز ها میتواند به صورت کارت به کارت یا واریز به حساب شبا ، واریز آنلاین یا هر طریق دیگری که مدیر صندوق در نظر گرفته انجام شود.
بدیهی است که بعد واریز به حساب مدیر باید مشخصات واریز شامل شماره پیگیری و عکس فیش واریز برای مدیر ارسال گردد تا مدیر بتواند آن واریز را تأیید کند و یا در صفحه اختصاصی در همین سایت بارگذاری شود.

فرمول محاسبه وام صندوق قرض الحسنه

در فرمول محاسبه وام و نحوه باز پرداخت اقساط سه موضوع اهمیت اساسی دارند :
  • موجودی حساب
  • سابقه عضویت در صندوق (چند ماه است که سهم در صندوق عضویت دارد).
  • چند برابر معدل حساب خود وام میخواهد (در حال حاضر حداکثر تا چهار برابر).

از طریق فرمول زیر و با توجه به موارد بالا محاسبه باز پرداخت اقساط انجام می‌شود

  • (سابقه عضویت به توان دو)تقسیم بر (چند برابر وام میخواهد به توان دو) = چند ماهه وام را پس میدهد
 مثال ۱ : سهمی را در نظر بگیرید که ۲۰ ماه از عضویت او میگذرد معدل حساب او ده میلیون تومان است و سه برابر موجودی حساب خود درخواست وام میکند
۲۰*۲۰ (سابقه عضویت) / ۳*۳ (چند برابر وام میخواهد) = ۴۴ ماهه باز پرداخت میکند. بنا بر این فرمول شخص سی میلیون وام دریافت میکند و در ۴۴ ماه این مبلغ را باز پرداخت میکند.
 
 مثال ۲ : حال اگر همین شخص چهار برابر موجودی حساب خود وام بخواهد معادله به شرح ذیل تغییر میکند.
۲۰*۲۰ / ۴*۴ = ۲۵ ماهه باید باز پرداخت کند یعنی شخص ۴۰ میلیون وام دریافت میکند و ۲۵ ماه این مبلغ را باز پرداخت میکند.
 
 مثال ۳ : حال اگر همین شخص دو برابر موجودی حساب خود را وام بخواهد معادله به شکل زیر خواهد بود
۲۰ * ۲۰ / ۲*۲ = ۱۰۰ ماهه باید باز پرداخت کند ولی در این حالت محدودیتی برای باز پرداخت وام ها وجود دارد و آن اینکه حداکثر مدت زمان باز پرداخت وام ۶۰ ماهه میباشد.
 
فعلاً حداکثر تا چهار برابر موجودی حساب وام پرداخت می‌شود که در صورت تصمیم هییت مدیره صندوق میتواند به پیج یا شش برابر نیز افزایش یابد. این موضوع در آینده بررسی خواهد شد

درصد کارمزد و سود

هیچ درصد و یا کارمزدی چه برای سپرده ها و چه برای وام ها وجود ندارد و سهام نه سودی دریافت و یا در صورت دریافت وام هیچ سودی و یا کارمزدی پرداخت نخواهد کرد.
نکته: مقدار خیلی ناچیز در سال شروع به ازای هر وام دریافتی مبلغ 10 هزار ت بابت خدمات سایت و امورات صندوق از حساب شما کسر خواهد شد و این مبلغ در سال های آینده طبق نظر هیئت مدیره تغییر خواهد کرد و لیست خرجکرد این مبلغ به استماع تمام اعضا خواهد رسید.

حساب کاربری و آنلاین

در هر زمان و هرمکان با داشتن نام کاربری و رمز خود میتوانید از مقدار باقیمانده وام، مقدار موجودی و سایر اطلاعات به صورت محرمانه با خبر بشوید. در ضمن بصورت شفاف و واضح اطلاعات موجودی صندوق و وام های پرداختی بصورت ماهانه به اطلاع همه ی اعضا میرسد.

 

میتوانید با مراجعه به آدرس :

حفاظت شده: حساب کاربری صالح چگنی

و رمز عبور: 123

از نمونه حساب کاربری آنلاین بازدید کنید.

خروج از صندوق و تسویه حساب

با توجه با اینکه این‌گونه صندوق ها مبتنی بر موجودی سهام داران هست و سرمایه‌گذاری خارجی ندارد ، بدیهی است که امکان خروج از صندوق به صورت لحظه‌ای امکان‌پذیر نیست. مراحل و شرایط خروج به قرار زیر است:
  • شخص نباید به صندوق بدهکار باشد یعنی اگر وامی دریافت کرده باید تا انتها مبلغ وام را بازپرداخت نماید
  • شخص باید از قبل درخواست خروج از صندوق را داده باشد. و در نوبت قرار بگیرد
 
مبالغ ورود در صندوق در تاریخ امور مالی صندوق به دو بخش ۷۰ و ۳۰ درصد تقسیم میگردد. ۷۰ درصد از مبالغ در دسترس به افرادی که در نوبت وام هستند اختصاص یافته و ۳۰درصد باقی‌مانده به افرادی که درخواست تسویه داده‌اند اختصاص میابد. که به نوبت درخواست این تسویه حساب‌ها انجام میپذیرد.
در صورتی که کسی در نوبت خروج از صندوق نباشد تمام موجودی به وام اختصاص میابد و به همین منوال اگر کسی در نوبت وام نباشد تمام موجودی در دسترس صندوق به افرادی که در نوبت خروج از صندوق هستند اختصاص میابد.
در نظر داشته باشید که تمام موجودی در دسترس صندوق در هر ماه به حساب سهامدارن اختصاص دارد و این پول برای ماه های بعد ذخیره نمیشود.